Olimpija posle Partizana savladala i FMP

Košarkaši Petrol Olimpije slavili su u Tivoliju nad FMP-om u okviru 10. kola ABA lige rezultatom 73:64 i sada su izjednačeni na tabeli sa timom Vladimira Jovanovića (5-5).

Ekipa iz Železnika imala je prednost od četiri poena početkom poslednje četvrtine, ali su Roko Badžim i Domen Lorbek pogodili važne trojke na oko sedam minuta do kraja susreta, dok su Morgan i Devin Oliver dotukli goste i obezbedili treću uzastopnu, a ukupno petu pobedu u regionalnom takmičenju.

Olimpija se ovom pobedom izjednačila na tabeli ABA lige sa svojim večerašnjim protivnikom po broju pobeda i poraza (5-5) i tako posle iznenađujućeg trijumfa nad Partizanom u prošlom kolu nastavila sa odličnim partijama.

Morgan je bio najefikasniji košarkaš na susretu sa 18 poena, uključujući i nekoliko zakucavanja, 12 skokova i dve asistencije, sjajno ga je ispratio Domen Lorbek sa 17 poena i četiri asistencija, dok je Gregor Hrovat zabeležio 15 poena, devet skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

U redovima FMP-a istakao se plejmejker Filip Čović sa 13 poena i šest dodavanja, ali i četiri izgubljene lopte, Stefan Pot je upisao 12 poena i po dve asistencije i krađe, dok je Aleksa Radanov imao 10 poena i četiri skoka. Po osam poena dodali su Aleksandar Bursać i Boriša Simanić.

FMP u narednom kolu dočekuje podgoričku Budućnost koja je sinoć u Morači bila bolja od Partizana, dok će Olimpija gostovati Zadru.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.