Gist „dabl“ + Kalates „dabl“ = pobeda nad Unikahom

Košarkaši Panatinaikosa su u 10. kolu Evrolige u Atini savladali Unikahu rezultatom 82:71 (16:15, 16:20, 22:19, 28:17).

PAO je do sedme pobede i deobe treće pozicije sa Fenerbahčeom došao zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, dok je Unikaha ostala na tri trijumfa.

Domaćina su do pobede predvodili Džejms Gist i Nik Kalates koji su zabeleži dabl-dabl ostvarenja. Nekadašnji košarkaš Partizana je držao „Zelene“ u igri kada ostalima nije išlo, a upisao je 17 poena i 11 skokova, dok je Nik Kalates susret okončao sa 16 poena i 12 uspešnih dodavanja.

Fantastičan je u trenucima kada se susret lomio bio i Nikos Papas koji je 10 od svojih 11 poena postigao u poslednjoj deonici, dok je dvocifren bio i Kej Si Rivers sa 15 poena od čega je osam postigao u završnih 10 minuta.

U poraženom sastavu najbolji je bio Nemanja Nedović sa 16 poena, četiri asistencije i dva skoka, Karlos Suarez je dodao 14, a Dragan Milosavljević 12 uz četiri skoka, tri asistencije i dve „krađe“. Treći srpski internacionalac u timu iz Malage, Dejan Musli, igrao je 11.38 minuta i za to vreme upisao šest poena uz tri uhvaćene lopte.

Nakon tri deonice gotovo izjednačene igre domaći su pre svega zahvaljujući Papasu i Riversukoji su postigli 18 od ukupno 28 poena svog tima, došli do sedme pobede u sezoni. prelomni trenuci meča dogodili su se u periodu od 32. do 34. minuta, kada su Atinjani serijom 11:0, minimalni deficit pretvorili u dvocifrenu prednost.

Gosti do kraja susreta nisu imali snage za povratak, tako da se PAO radovao novoj pobedi, 82:71.