Gacijantep iznenadio Birčevićev Istanbul, Darušafaka ubedljiva

U prvim mečevima 12. kola turskog košarkaškog šampionata pobede su upisali Darušafaka i Gazijantep.

Gacijantep je na svom parketu iznenadio favorizovani Istanbul BB i došao do treće pobede u sezoni. Krajnji rezultat je glasio 85:72 (25:15, 19:21, 27:11, 14:25).

Novi Shaqtin: Sem Kasel je šesti igrač Klipersa

Najefikasniji u domaćem taboru bio je Mark Lajons sa 25 poena i sedam asistencija, Šon Arman je dodao 15, a Viktor Rad 11 poena. Dvocifren je bio i Robert Karter sa 10 pogodaka.

U gostujućem sastavu za koji je Stefan Birčević igrao 28 minuta, ali uz svega tri poena (1/6 iz igre) i šest skokova, najbolji je bio Erik Bakner sa 24 poena i osam uhvaćenih lopti. Zapažen je bio još jedan bivši član Partizana, Jaka Klobučar, koji je postigao devet poena uz osam skokova i šest asistencija, a Ivan Buva je ubacio 10 poena.

Košarkaši Gazijantepa su tokom prve deonice stekli dvocifrenu razliku, koju su kapitalizovali u trećem kvartalu koji su rešili u svoju korist rezultatom 27:11 i na taj način praktično rešili pitanje pobednika na ovom meču. Gosti su do kraja samo uspeli da ubalež poraz.

Gazijantep je sada pretekao Karšijaku i zauzima 14. poziciju sa tri pobede i devet poraza, dok je Istanbul osmi sa polovičnim učinkom, 6-6.

Domaći tim je do pobede predvodio Vil Kamings sa 17 poena, jedan manje uz 13 skokova upisao je Furkan Aldemir, dok je Džejms Bel susret okončao sa 15 poena. U poraženom sastavu istakao se Bredi Heslip sa 22 poena, Kejleb Grin je dodao 12 uz sedam skokova.

Meč je sve do poslednje deonice pretio da će biti neizvestan, ali su domaći sjajnom defanzivom u 4/4, kao uostalom i u čitavom drugom poluvremenu, u kojem su Trabzonu dozvolili svega 24 poena, naspram 49 u prvom, prelomili meč i došli do sedme pobede.

Darušafaka sa skorom 7-5 zauzima četvrtu poziciju na tabeli, dok je Trabzon 12. sa tri pobede i devet poraza.