17 trojki Crvene zvezde za trijumf u Madridu!

U poslednjem meču 10. kola Evrolige, Crvena zvezda je na gostovanju Realu upisala treći ovosezonski trijumf, 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25).

Crvena zvezda je priredila veliko iznenađenje u „Vizink Centru“, gde je porazila domaći Real i tako „kraljevskom klubu“ nanela peti poraz u sezoni.

Goste iz Beograda je do tek treće pobede predvodio Tejlor Ročesti sa 18 poena i sedam asistencija, Milko Bjelica je dodao 16 uz šest skokova, dok je Pero Antić ubacio 11 poena, ali uz jako bitnu trojku kojom je odlučio pobednika večerašnjeg duela.

Po 10 poena su postigli Ognjen Dobrić i Džejms Feldin.

U poraženom sastavu kao po običaju najubojitiji je bio Luka Dončić sa 20 poena, pet skokova i čak 10 iznuđenih faulova što je bilo dovoljno za indeks korisnosti od čak 32, ali ni to nije pomoglo Realu da ostvari pobedu.

Pratili su ga Džejsi Kerol sa 12, odnosno Rudi Fernandez i Trej Tompkins sa po 10 poena.

Tokom prve deonice ekipe su se uglavnom smenjivale u vođstvu, ali je ulaskom Luke Dončića Real zaigrao bolje i na prvu dominutnu pauzu otišao sa pet poena prednosti, 24:19. Supertalentovani Slovenac je za svega pet i po minuta na parketu postigao 12 poena – polovinu svog tima.

Ipak, druga deonica u potpunosti pripada crveno-belima, koji minus od pet poena pretvaraju u plus sedam i na poluvreme odlaskom sa opipljivim vođstvom, 46:39.

Nakon poena Kozera, Feldin postiže dve brze trojke i gosti imaju dvocifrenu prednost 52:41. U 26. minutu, nakon trojke Pere Antića srpski šampion je imao maksimalnih +13 (60:47). Međutim, do kraja deonice domaći smanjuju zaostatak na jednocifrenu marginu, 67:58.

Sjajnim početkom poslednje deonice i serijom 8:0 koju su kreirali Kerol i Fernandez, Real se vratio u život. Ipak, Nemanja Dangubić mini-serijom 6:0 (dve trojke) donosi Zvezdi sedam poena prednosti i tera Pabla Lasa da zatraži tajm-aut na šest minuta pre kraja susreta.

Preko sjajnog Kerola, kao i Fernandeza i Dončića koji su bili nepogrešivi sa linije slobodnih bacanja, Real se po drugi put u potpunosti vraća u meč i na 2.40 pre kraja rezultat je poravnat, 79:79. Prednost Crvenoj zvezdi sa linije penala vraća Dejan Davidovac, koji je pogodio 3/4 slobodna bacanja.

Gosti su u poslednji minut ušli sa minimalnom prednošću, da bi nakon izgubljene lopte Luke Dončića, Pero Antić na sedam sekundi pre kraja pogodio trojku kojom je rešio pitanje pobednika ovog jako zanimljivog susreta.