Veče „minimalaca“ u Francuskoj, Nica ubedljiva!

Odigrani su preostale subotnje utakmice 16. kola francuske Lige 1, na pet mečeva viđeno je devet golova, uz dva crvena kartona.

Aktuelni šampion Monako slavio je na domaćem terenu protiv Anžera rezultatom 1:0 i tako prekinuo niz od četiri meča bez pobede. Jedini pogodak na meču postigao je Falkao već u drugom minutu igre.

Monako se ovom pobedom vratio na drugo mesto sa 32 boda, Anžer je vezao i sedmi meč bez pobede i ostao pretposlednji sa 14 bodova.

Fudbaleri Lila slavili su pred svojim navijačima protiv Tuluza, takođe minimalnim rezultatom. Pogodak vredan sva tri boda postigao je Nikolas Pepe u 63. minutu

Domaćin je trijumfom pobegao iz opasne zone i sada je sedamnaesti sa 18 bodova, dok je Tuluz posle šestog uzastopnog meča bez pobede mesto ispod sa dva boda manje.

Nica je kao domaćin uspela da savlada Mec rezultatom 3:1. Golove za „orliće“ postigli su Plea u 26., Baloteli pola sata kasnije iz slobodnjaka i San-Maksimin u 71. minutu. Počasni pogodak za goste delo je Nolana Roua u 29. minutu.

Ekipa Nice je sada dvanaesta sa 20 bodova, Mec je ostao poslednji sa samo četiri osvojena boda.

Fudbaleri Rena savladali su Amijen na svom terenu sa 2:0. Domaći su slavili golovima Kazrija u 72. i Andrea šest minuta pre kraja meča. Ren je izbio na šesto mesto sa 24 boda, gosti su ostali deveti i imaju tri boda manje.

Gengan je kao gost slavio u Troi minimalnim rezultatom. Pobedonosni pogodak postavio je Brijan u 22. minutu meča, a oba tima su meč završila sa igračem manje. Prvo je domaćima isključen Belugu u nadoknadi prvog poluvremena tako što je zaradio dva žuta kartona u roku od tri minuta.

Zatim su gosti u 62. minutu ostali uskraćeni za usluge Blasa, pošto je dotični zaradio dva žuta kartona u roku od samo šest minuta.

Gengan je pobedom preskočio večerašnjeg protivnika i sada je četrnaesti sa 19 bodova, dok je Troja mesto ispod i ima bod manje.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.