Sjajan preokret Leganesa, Viljareal pao u predgrađu Madrida!

Fudbaleri Leganesa prekinuli su niz od četiri poraza u španskoj Primeri pošto su posle preokreta u poslednjih 20 minuta savladali Viljareal sa 3:1 (0:0).

Ekipa Asijera Garitana bila je u rezultatskom zaostatku od 61. minuta kada je Raba iskoristio grešku golmana i doveo Viljareal u vođstvo u predgrađu Madrida.

Međutim, najpre je Dijego Riko uputio precizan šut van šesnaesterca sa leve strane i u 71. minutu savladao Marijana Barbosu, dok je El Žar pogodio u 82. posle odličnog driblinga, ali i brze kontre Leganesa za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Gabrijel u sudijskoj nadoknadi nakon odličnog prodora Nordina Amrabata po desnoj strani i nesebične asistencije, pa Leganes sada ima samo bod manje (20) od Viljareala na sedmo mestu španskog šampionata.

S druge strane, tim Havijera Kaljehe zabeležio je drugi poraz zaredom pošto je u prehodnom kolu kod kuće izgubio od Sevilje, iako su i u tom meču imali prednost od 2:0.

Leganes u narednoj rundi gostuje Deportivu, dok će Viljareal dočekati lidera prvenstva, Barselonu.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.