Serija A: Vatromet golova na „Meaci“, Inter je lider Serije A

Inter je iskoristio poraz Napolija i ubedljivom pobedom nad Kjevom (5:0) preuzeo prvo mesto na tabeli Serije A.

„Neroazuri“ su ostali jedini neporaženi tim u ligi, pošto nakon 15. odigranih kola imaju 12 pobeda i tri remija, te sa 39 osvojenih bodova zauzimaju lidersku poziciju, sa bodom prednosti u odnosu na Napoli i dva u odnosu na branioca titule, Juventus.

Već posle prvog poluvremena izabranici Lućana Spaletija su rešili pitanje pobednika na „Đuzepe Meaci“. Domaćina je u vođstvo doveo Ivan Perišić polovinom prvog dela igre, da bi u 38. minutu prednost „Neroazura“ duplirao najbolji strelac lige, Mauro Ikardi koji je postigao svoj 16. prvenstveni pogodak.

U drugom poluvremenu golman „Letećih magaraca“, Stefano Sorentino, još tri puta je vadio loptu iz mreže. Najpre u 57. minutu kada ga je po drugi put savladao Perišić, a potom i svega tri minuta kasnije kada je prvenac u dresu Intera postigao Milan Škirinijar.

Konačan rezultat u poslednjim trenucima meča postavio je Ivan Perišić koji je na taj način kompletirao het-trik. u gostujućem sastavu nije bilo Ivana Radovanovića koji je zbog suspenzije propustio meč na „Meaci“, dok je Nenad Tomović šansu dobio u 64. minutu.

Fiorentina je opravdala ulogu favorita u meču sa Sasuolom i ubedljivom pobedom (3:0) došla na deobu sedme pozicije sa Milanom i Bolonjom, koja je na svom stadionu remizirala sa Kaljarijem, 1:1. Sva tri tima imaju po 21 bod.

„Violu“ je do vođstva doveo Đovani Simeone u 32. minutu, a svega 10 minuta kasnije na semaforu je posle gola Veretoa, stajalo 2:0. Konačan rezultat postavio je Federiko Kijeza u 71. minutu. Sasuolo je nakon 10. ligaškog poraza ostao na 16. mestu sa 11 osvojenih bodova.

Mladi srpski reprezentativac, Nikola Milenković, ni na ovom susretu nije dobio priliku da zaigra.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.