Serija A: Ljajić poslušao Mihu, Torino ipak bez pobede

U jedinom meču 15. kola italijanskog šampionata koji je bio na programu danas Torino je na svom terenu remizirao sa Atalantom, 1:1.

Torino i Atalanta su ovaj susret ušli poravnati na tabeli sa po 19 osvojenih bodova, a i iz njega su izašli sa podjednakim brojem bodova -20. Krajnji rezultat na „Olimpijskom stadionu“ u Torinu glasio je 1:1 (1:0).

Zapretio je Siniša Mihajlović jednom od svojih najboljih igrača, Ademu Ljajiću, da počne da postiže pogotke ili beleži asistencije da ga ne bi preselio na klupu, a pretnju je reprezentativac Srbije shvatio krajnje ozbiljno tako da je u poslednjim trenucima prvog poluvremena bio asistent kod gola Nikolasa N’Kulua.

Ipak, posle samo devet minuta igre u nastavku, Josip Iličić na asistenciju Alesandra Petanje donosi poravnanje rezultata, a istostaviće se da je tada bio poznat i konačan ishod meča.

Imali su gosti u poslednjim trenucima susreta preko Papua Gomeza šansu da u potpunosti preokrenu rezultat, ali je dobro intervenisao Salvatore Sirigu.

Nakon nepotpunog 15. kola, Torino i Atalanta dele poziciju 10 sa po 20 osvojenih bodova.