Premijer liga: Ulogu Sterlinga preuzeo Silva, Siti upisao 14. „recku“

U poslednjem meču 15. kola Premijer lige, Mančester siti je pogotkom Davida Silve u 83. minutu savladao Vest Hem rezultatom 2:1 (0:1).

Uprkos rezultatskom deficitu na poluvremenu „Građani“ su se po ko zna koji put ove sezone „vratili u život“ i došli do nova tri boda kojima su zadržali osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, Mančester junajted.

Siti pokazuje obrise šampionske ekipe – i kada ne ide, i kada su u rezultatskom zaostatku, izabranici Pepa Gvardiole ne odustaju i kao nagrade za to dolaze pobede izvojevane u poslednjim minutima meča/mečeva.

Nakon što su ranije tokom nedelje pogotkom Sterlinga u praktično poslednjim sekundama meča savladali Sautempton rezultatom 2:1, identični brojevi stajali su na semaforu i nakon meča sa Vest Hemom, koji je rešen malo ranije – u 83. minutu.

Gosti su finišu prvog poluvremena pogotkom Anđela Ogbone došli do vođstva i najavili iznenađenje na „Etihadu“, međutim, da do istog ne dođe pobrinuli su se Nikolas Otamendi koji je u 57. minutu matirao Džoa Harta, kao i David Silva, koji je sedam minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Mančester siti nakon 15 odigranih kola ima čak 43 osvojena boda i suvereno drži lidersku poziciju, dok je Vest Hem i dalje u zoni ispadanja sa svega 10 bodova, tri manje u odnosu na VBA, koji je prvi „iznad crte“.