Liga 1: Ni 100 minuta nije bilo dovoljna PSŽ-u!

PSŽ je nakon 15 mečeva bez poraza doživeo prvi ligaški neuspeh. Bolji od Parižana bio je Strazbur, 2:1.

Igralo se u Strazburu do 100. minuta, ali ni to nije pomoglo „Svecima“ da izbegnu poraz od izuzetno motivisanog i borbenog domaćina, koji je sve svoje prilike iskoristio i iz dva udarca u okvir gola postigao dva pogotka, ispostavilo se vredna tri boda, kojima su pobegli iz opasne zone.

Gosti su imali 29 udaraca na gol prvo Kamare, potom i Oukiđea, koji je u 72. minutu zamenio povređenog kolegu među stativama, 73% poseda lopte, ali to nije bilo dovoljno čak ni za remi.

Domaći su do prednosti došli posle 13. minuta igre kada je Da Kosta pogodio mrežu Areole. Ipak, u smiraj prvog poluvremena Kilijan Mbape poravnava rezultat.

Nakon pogotka Bahokena u 65. minutu kojim su fudbaleri Strazbura ponovo stekli prednost,Unaj Emeri je sve karte bacio na napad, pošto je u igru uveo Edinsona Kavanija.

Međutim, ni ulazak najboljeg strelca lige, koji je na ovom meču trebalo da dobije poštedu, kao ni čak 10 minuta nadoknade vremena nisu pomogli Parižanima da dođu do pogotka. Posle 16. kola, PSŽ je i dalje prvi sa 41 osvojenim bodom, dok je Strazbur sada 14. sa 18 bodova.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.