La Liga: Hetafe sa igračem manje savladao Valensiju

Valensija nije uspela da iskoristi kiks Barselone, štaviše "Blaugrana" je uprkos remiju sa Seltom uvećala prednost u odnosu na prvog pratioca na pet bodova.

Valensija je uprkos činjenici da je punih 65 minuta imala igrača poražena na gostovanju Hetafeu rezultatom 1:0. Strelac odlučujeć pogotka bio je Markel Bergara u 66. minutu susreta.

Delovali je da će „Slepi miševi“ imali lak zadatak nakon što je Mauro Arambari u periodu od samo četiri minuta zaradio dva žuta i kartona i već u 25. sudija Himenez ga je poslao na tuširanje.

Ipak, brojčana prednost nije se primećivala na terenu, gde je Valensija imala terensku inicijativu, ali opasniji po gol bili su domaći fudbaleri, koji su sve materijalizovali u već pomenutom 66. minutu.

Tek nakon primljenog gola gosti su krenuli na sve ili ništa što je donelo veća uzbuđenja pred golom Guaite, ali ne i gol u mreži borbenih fudbalera Hetafea. Najbolju šansu propustio je Dani Pareho čiji je udarac uz pomoć stative zaustavio golman domaćih.

Poslednju šansu na meču da dođu bar do izjednačenja fudbaleri Valensije imali u petom minutu sudijske nadoknade, ali je udarac Simonea Zaze završio preko gola.

Posle 14. kola Valensija je i dalje druga sa 31 osvojenim bodom, pet manje u odnosu na lidera, Barselonu, a jedan više u odnosu na prvog pratioca, Atletiko Madrid, dok se Hetafe petom prvenstvenom pobedom probio na osmu poziciju sa 19 osvojenih bodova.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.