Klop: Neverovatno, sudija mi rekao da je pogrešio

Menadžer Liverpula Jirgen Klop kaže da mu je sudija prišao nakon remija sa Totenhemom i rekao mu da je pogrešio jer nije dosudio ofsajd.

Liverpul je u dva navrata imao vođstvo na Enfildu zahvaljujući fenomenalnom Mohamedu Salahu, ali je Totenhem izvukao bod (2:2) posle kontroverznog penala u 95. minutu.

Džek Vilšer napušta Arsenal i prelazi u Liverpul?

Salah je pogodio već u trećem minutu kada je istrčao ispred golmana Uga Ljorisa, da bi rezervista Totenhema Viktor Vanajama deset minuta pre isteka regularnog dela susreta postigao spektakularan gol za 1:1.

Međutim, prava drama viđena je u završnici meča kada je golman „Redsa“ Loris Karijus srušio Kejna u šesnaestercu u 87. minutu, a sudija Mos pokazao na belu tačku, iako se najbolji strelac Premijer lige našao u očiglednom ofsajdu.

Karijus je odbranio pokušaj Kejna, dok je Salah u prvom minutu zaustavnog vremena oduševio Jirgena Klopa i navijače kada je izveo prelep dribling u kaznenom prostoru gostiju i zatresao mrežu za 2:1 i ogromno slavlje na tribinama.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Mos je ponovo dosudio jedanaesterac kada je Virdžil van Dajk srušio Erika Lamelu. Hari Kejn se ovoga puta iskupio i zabeležio 100. gol u engleskom šampionatu.

Nemački stručnjak nije mogao da prećuti dve kontroverzne odluke protiv njegovog tima, iako je Dele Ali „požuteo“ zbog simuliranja u drugom poluvremenu.

„Odluke (sudija) su imale ogroman uticaj na rezultat. Nije mi dozvoljeno da uđem u prostoriju (gde se nalaze sudije) pola sata nakon meča. Odmah posle zvižduka (sudija) mi je rekao da je pogrešio, čist ofsajd, neverovatno. Ne znam o čemu su raspravljali“, izjavio je razočarani Klop za „Sky Sport“.

Bivši trener Borusije iz Dortmunda prokomentarisao je i situaciju iz 95. minuta koja bi mogla da utiče na konačan plasman Liverpula na tabeli engleskog šampionata.

„U takvoj situaciji morate da budete sigurni,  ali on (Mos) je želeo da bude u centru pažnje i uspelo mu je“, dodaje 50-godišnji Nemac.

Nasuprot sumnjivim sudijskim odlukama, Klop je bio zadovoljan nastupom svoje ekipe koja ostaje na trećoj poziciji u PL pošto je Čelsi u sredu poražen od Bornmuta (0:3).

„Ševrolet“ pomaže Junajtedu, Murinjo dovodi Nejmara?

„Imali smo fantastične momente, kreirali smo mnogo šansi, imali dobra ukrštanja na oba krila, ali ne možete da kontrolišete utakmicu protiv njih tokom svih 90 minuta“, objasnio je Klop, a zatim ponovio: „Jednostavno je teško prihvatiti odluke“.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.