Erupcija: Golman Beneventa u 95. šokirao Gatuza i Milan!

Đenaro Gatuzo zapamtiće debi na klupi Milana po tome što mu je golman Beneventa Alberto Brinjoli "oduzeo" pobedu šokantnim pogotkom u 95. minutu.

„Rosoneri“ su posle prvog poluvremena imali prednost nakon pogotka Đakoma Bonaventure u 38. minutu, dok je izjednačenje na stadionu „Ćiro Vigorito“ doneo Georg Puškaš posle pet minuta u drugom poluvremenu.

Sedam minuta kasnije Nikola Kalinić je vratio vođstvo sastavu Đenara Gatuza, ali Milan je u poslednjih dvadesetak minuta morao da se brani pošto je drugi žuti karton u 75. minutu zaradio Alesio Romanjoli.

Glavni sudija produžio je meč pet minuta, Benevento je dobio slobodan udarac u poslednjih šezdeset sekundi, a golman u ekipi Roberta De Zerbija Alberto Brinjoli utrčao u šesnaesterac i loptu glavom poslao u mrežu za neverovatnih 2:2 i ogromno slavlje domaćih navijača.

Neverovatan podatak je i da su „Veštice“ osvojile bod protiv slavnog Milana posle svih 14 poraza u novoj sezoni italijanskog prvenstva. To je prvi bod Beneventa u istoriji najjačeg prvenstva Italije.

Benevento je izgubio najviše utakmica na startu sezone nego bilo koji drugi klub u pet najjačih evropskih liga ikada.

S druge strane, Milanu je ovo 21. bod u Seriji A i trenutno zauzimaju sedmu poziciju posle 15 odigranih mečeva.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.