Bundesliga: Mali pokrenuo Volfsburg, Boateng je novi „Princ“ Berlina

Kevin-Princ Boateng je doneo Ajntrahtu pobedu nad timom u kom je ponikao, Herta - Ajntraht 1:2.

Uprkos vođstvu do kog su došli već u 15. minutu preko Zelkea, fudbaleri Herte doživeli su i peti ligaški poraz tako da se sa 17 osvojenih bodova nalaze na 12. poziciji na tabeli. Sa druge strane, gosti iz Frankfurta su zabeležili šestu trijumf i sa 22 boda drže osmu poziciju.

Rano stečena prednost kao da je uljuljkala domaće fudbalere pa su gosti već u 26. minutu stigli do izjednačenja. Strelac je bio Volf. I onda sve do 80. minuta nije bilo promene rezultata, ali tada je na scenu stupio čovek koji je ponikao u Herti, a koji sada nosi dres Ajntrahta – Kevin-Princ Boateng.

Ofanzivni vezni fudbaler je deset minuta pre kraja savladao Jaršteina i doneo tri boda svom timu.

U poslednjem meču 14. runde, Volfsburg je na svom terenu ubedljivim rezultatom savladao goste iz Menhengladbaha, 3:0.

Već posle 25. minuta, domaći su imali dva gola prednosti. Prvo je Junus Mali u četvrtom minutu doveo „Vukove“ u vođstvo, da bi 20 minuta kasnije isti igrač bio u ulozi asistenta, a ulogu egzekutora poverio je Danijelu Didaviju, koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Konačan rezultat meča postavio je Džošua Gulavogi u 71. minutu.

Volfsburg se nakon treće ligaške pobede pomakao iz opasne zone i sada je 11. na tabeli, dok je Menhengladbah na poziciji „četiri“ sa 24 osvojena boda.