Bundesliga: Dortmund – šta je to pobeda? Hofenhajm ponizio Lajpcig

Borusija iz Dortmunda već dva meseca ne zna za pobedu u Bundesligi, a to se nije promenilo ni nakon 14. kola.

„Milioneri“ su u derbiju kola gostovali Leverkuzenu i pogotkom Jarmolenka u 73. minutu uspeli da dođu do boda, 1:1.

Na poslednjih 13 mečeva računajući sva takmičenja izabranici Petera Boša slavili su svega dva puta, dok u Bundesligi na pobedu čekaju još od 30. septembra i trijumfa nad Augsburgom. Od tad su odigrali sedam mečeva i ni na jednom nisu pobedili. Polako, ali se sigurno smeši se otkaz holandskom stručnjaku.

Nakon duže vremena u postavi Dortmunda našao se i Neven Subotić, ali ni on nije pomogao timu da dođe do sva tri boda, kao ni levi bek „Aspirindžija, Vendel, koji je krajem prvog poluvremena zaradio crveni karton. Prethodno su domaći preko Kevina Folanda u 30. minutu došli do vođstva.

Velika terenska inicijativa gostima se isplatila u pomenutom 73. minutu kada je Andrej Jarmolenko postavio konačan rezultat i doneo bod svom timu, 22. prvenstveni kojim su ostali na šestoj poziciji, dok je Leverkuzen osmoplasirani sa bodom manje.

Bajern Minhen je bio siguran na svom terenu protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg toka sezone, Hanovera, 3:1 (1:1).

Da su gosti u 29. minutu iskoristili jedanaesterac moglo je sve biti daleko teže po Bavarce, međutim Fulkruga zaustavio je Sven Ulrih. Prethodno su domaći došli do prednosti pogotkom Artura Vidala, ali Hanover je pre odlaska na odmor ipak stigao do rezultatskog poravnanja – strelac je bio Benšop u 35. minutu.

Međutim, kvalitet Bajerna dolazi do izražaja u nastavku i golovima Komana i Levandovskog,izabranici Jupa Hanjkesa dolaze do desete pobede i nakon poraza Lajpciga, ponovo imaju šest bodova više u odnosu na Red Bulovo „mezimče“.

Hofenhajm je pomogao Bajernu da se vrati na „plus šest“ pošto je na svom terenu ponizio goste iz Lajpciga, 4:0.

Već u 13. minutu Amiri je doveo domaćina u vođstvo, da bi u periodu od 52. do 62. minuta Serž Gnabri za dva pogotka praktično rešio pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Mark Ut tri minuta pre kraja. Nakon nove prvenstvene pobede Hofenhajm se popeo na peto mesto sa 23 boda, devet manje u odnosu na lidera.

Augsburg je do šeste pobede stigao u Majncu gde je rezultatom 3:1 porazio istoimenog domaćina, dok je Verder pogotkom Maksa Kruzea u poslednjem minutu prvog poluvremena savladao Štutgart.

Skinite "BallRox" aplikaciju sa Google Play i App Store marketa.