Bez pobednika na „Din Kortu“, Tadić igrao do 74.

Fudbaleri Bornmuta i Sautemptona podelili su bodove (1:1) na "Din Kortu" u okviru 15. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Edija Haua povela je u 42. minutu posle odlične akcije nekoliko fudbalera koju je realizovao 23-godišnji Škotlanđanin Rajan Frejzer.

Oba tima imala su nekoliko sjajnih šansi u drugom poluvremenu, a Sautempton je izjednačio u 61. minutu kada je Čarli Ostin iskoristio precizno dodavanje Nejtana Redmonda i savladao golmana Asmira Begovića šutem u bliži ugao.

Ostin je do kraja susreta bio najopasniji igrač u sastavu Mauricija Pelegrina, ali bivši golgeter Barnlija i Kvins Park Rendžersa nije uspeo da iskoristi dve kvalitetne prilike u poslednjih 10 minuta, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je u startnoj postavi gostiju do 74. minuta kada ga je umesto njega ušao Mario Lemina.

Sautempton sada ima 17 bodova i zauzima 11. poziciju u Premijer ligi, a u narednom kolu sastaće se sa Arsenalom na stadionu „Sent Meri“, dok je Bornmut 14. sa dva boda manje od svog večerašnjeg protivnika i u sledećoj rundi gostuje Kristal Palasu.